"> Teknolojinin İki Yüzü; Fırsatlar ve Tehlikeler – Erasmus Türkiye

Teknolojinin İki Yüzü; Fırsatlar ve Tehlikeler

Adıyaman Anadolu Lisesi, AB Erasmus Projesi Başlattı

2019 çağrı döneminde başvurarak onaylanan “Teknolojinin İki Yüzü; Fırsatlar ve Tehlikeler” başlıklı Erasmus programındaki projenin ilk döngüsü olan Adıyaman Anadolu Lisesi, misafirlerini ağırladı.

5 gün sürecek olan Türkiye ayağındaki Adıyaman Anadolu Lisesi çalışmalarında Polonya, İspanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti’nden toplam 8 öğretmen ve 16 öğrenci misafir edecek.
Projede yer alan ilk gün çalışmalarında Adıyaman Üniversitesinden Prof. Dr. Turhan Koyuncu ve Doç. Dr. Niyazi Yükçü’nün konu merkezli sunumları, proje ortaklarının sunumları, okul içi etkinlikler, birlikte yemek ve koordinasyon çalışmaları gerçekleştirildi.
Adıyaman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdülkerim Işık, “Proje ile güncel bir konunun uluslararası bir platformda ortak bir bakış açısıyla değerlendirilmesinin yanında kültürlerarası kaynaşmanın sağlanarak ortak Avrupalılık kültürünün yaygınlaşması amaçlanmaktadır.
Projemizin koordinatörü Mehmet Kılınç ve proje ekibimize başarılı çalışmalarına teşekkür eder, misafirlerimize hoş grldiniz diyor, projemizin başarılı geçmesini diliyorum.” dedi.

Kaynak:PHA

http://www.golbasiguncel.com/mobil/haber/21145/adiyaman-anadolu-lisesi-ab-erasmus-projesi-baslatti.html

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir