"> Matematik ve Teknoloji ile Veriden Bilgiye Öğrenme Yolculuğu Erasmus Projesi – Erasmus Türkiye

Matematik ve Teknoloji ile Veriden Bilgiye Öğrenme Yolculuğu Erasmus Projesi

Tarsus Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesinin Erasmus+ Ka229 Okul Ortaklıkları kapsamında uygulamakta olduğu The journey of learning from deta of knowledge with math and technology / Matematik ve Teknoloji ile Veriden Bilgiye Öğrenme Yolculuğu isimli projenin toplantısı Mersin Tarsus’da yapıldı.

Letonya, Polonya, Bulgaristan, Kuzey Makedonya ve Türkiye’den gelen öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen toplantı 2 gün sürdü.

5 ülkeden gelen öğretmenlerden oluşan proje ekibi, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Ukav açış konuşmasında, güzel bir eğitim projesi için ev sahipliği yapmış olmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, oda tanıtımı, faaliyetleri ve projeler hakkında konukları bilgilendirdi.

Proje hakkında bilgi veren proje koordinatörü Mustafa ÖZDEMİR şunlar aktardı;

“Proje ile öğrencilerin matematik derslerinde teknolojiyi de kullanarak öğrendikleri bilgilerin günlük hayat durumlarına aktarmalarını ve anlamlı öğrenmenin sağlanmasını amaçladık. Ayrıca kültürler arası etkileşim ve dil becerilerinin gelişmesi, okulların, öğretmen ve öğrencilerin Avrupa vizyonunu geliştirilmesi de diğer amaçlarımızdandı. Eğitim konuları içinde dinamik matematik yazılımı eğitimi, video analiz yazılımı eğitimi, algoritma ve sensör teknolojileri yer aldı. Verimli bir iki gün geçirdik. Eğitim programımızın yanı sıra konuklarımızla tarihi ve turizm merkezlerimizi de ziyaret edeceğiz. Böylelikle bölgemizin güzelliklerini de görebilecekler.”

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir