"> Kuşadası’ndan Portekiz’e – Erasmus Türkiye

Kuşadası’ndan Portekiz’e

Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi Erasmus+KA229 -My Culture-Your Culture-Our Culture Projesi kapsamında Portekiz ‘de yerel sanatlar ve sanatçılar konulu proje gerçekleştirdi. 

Proje kapsamında Portekiz’in Vila Real De Santo Antonio kentine Türkiye, Romanya, Yunanistan, İtalya, Hırvatistan’dan gelen öğrenci ve öğretmenler, koordinatör öğretmenler kendi yerel motiflerini içeren resimler çizerek bir ortak sergi düzenlediler. 

Proje hakkında bilgi veren proje koordinatörü Aysun Keleş ÇETİN,

“Öğrencilerimiz proje dahilinde Türkiye’yi başarılı bir şekilde temsil ettiler. Yaptıkları çalışmalar büyük beğeni ve takdir topladı. Öğrencilerimiz diğer ortak ülke okul ekipleri ile birlikte çalışmalarını gerçekleştirerek ülke tanıtımına da büyük fayda sağladılar” dedi. 

Erasmus projelerinde daha fazla deneyim sahibi olduklarını, bu çalışmaların öğrencilerin akademik başarısına da olumlu etkisi olacağına inandıklarını ifade eden Aysun Keleş Çetin, “Proje dahilinde ziyaret edilen ülkelerde öğrenciler, bilim, sağlık, sanat, spor, tarih, edebiyat, doğa ve günlük hayatla, deneyim kazanmış oluyorlar” diye konuştu.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir