"> GENCİM GELECEK BENİM PROJESİ BAŞLIYOR – Erasmus Türkiye

GENCİM GELECEK BENİM PROJESİ BAŞLIYOR

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başvuruda bulunduğu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye layık görülen Gencim Gelecek Benim isimli Erasmus+ KA101 projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Proje tanıtım toplantısında konsorsiyum üyeleri ile bir araya gelen Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, projenin amacının Ortahisar ilçesinde bulunan %16,3’lük okul terki oranının Avrupa 2020 Stratejisi doğrultusunda %10′ un altına indirmek olduğunu söyledi.

Proje tanıtım toplantısına, konsorsiyum üyesi okullarda idareci ve öğretmenler, aynı zamanda ilçe de faaliyet gösteren STK temsilcileri de katıldı.

Toplantıda, proje koordinatörü Seçil Çıtlak tarafından, Erasmus+ projesi kapsamında okul terki risk grubu öğrencilerine yönelik  yürütülmekte olan “GENCİM GELECEK BENİM” isimli AB projesinin  tanıtımı ve ilk akışı olan  İSPANYA ‘daki OTONOM öğrenme üzerine alınan yapılandırılmış kurs faaliyetinin sunumu ve değerlendirmesi gerçekleştirildi.

Toplantı sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü KÖSE, projede emeği geçen öğretmenlere ve toplantıya katılan misafirlere teşekkürlerini sundu.

https://ortahisar.meb.gov.tr/www/mudur-sukur-kose-amacimiz-okul-terki-oranini-10a-dusurmektir/icerik/819

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir