"> Erasmus Projesi Fırsatlar Sunuyor – Erasmus Türkiye

Erasmus Projesi Fırsatlar Sunuyor

Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve finanse edilen “Yenilikçiliği öğrenme, Yenilikçi Eğitim” isimli proje Dosteller Ortaokulu tarafından verimli şekilde uygulanmaya devam ediyor.

21. yüzyılın gereklerinden biri olan eğitimin teknoloji ile entegrasyonu ve globalleşmesi açısından oldukça faydalı olacak proje ile 2 ayrı ülkede Dosteller Ortaokulu’nda görevli 14 öğretmen eğitimde teknoloji çerçevesinde aldıkları eğitimleri ve deneyimlerini yakından uzağa prensibiyle çevre okullarda görevli öğretmenlere aktaracaklar.

Okul müdürü Fikri Özer yaptığı açıklamada Erasmus+ projelerinin eğitimde pek çok fırsat sunduğunu ifade ederek Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Proje kapsamında Barcelona / İSPANYA ve Prag/Çekya’ya gerçekleştirdikleri 2 hareketlilik ile hem eğitimde teknoloji kullanımı ile ilgili yeni yaklaşımları tanıma fırsatı bulduklarını hem de farklı kültürleri tanıma imkânı elde ettiklerini ifade etti.

Özer, projeyi yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında bölge okullarında toplantılar düzenleyeceklerini, veliler ve öğrenciler için bilgilendirme toplantıları düzenleyeceklerini ve ayrıca okuldaki öğretmenlerin öğrendikleri yeni yöntem ve teknikleri derslerinde başarı bir uygulama anlatacaklarını ifade etti.

https://www.gunaydingazetesi.com.tr/erasmus-projeleri-firsatlar-sunuyor/83912/

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir