"> AKSU FEN LİSESİNDEN BÜYÜK BAŞARI – Erasmus Türkiye

AKSU FEN LİSESİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Aksu Fen Lisesi 2019-2021 Eğitim- Öğretim Yılına iki proje ile devam ediyor. Birisi koordinatör, diğeri ortak olarak başvuru yapılan projeler Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye layık görüldü.

Doğada Arı olmak ya da olmamak isimli projeyi KA201 Stratejik Ortaklıklar kapsamında ortak olarak yürütücek kurum, KA229 projelerinde ise Hareketli Okul projesine koordinatör olarak katkı sağlayacak.

Aksu Fen Lisesi AB Proje ekibinin verdiği bilgide “Dünya Sağlık Örgütü’nün; Avrupa ve ülkemizle ilgili yapılan son araştırmasına göre Türkiye, Avrupa’da en yüksek obezite oranına sahip ülkelerden bir tanesidir. Aksu Fen Lisesi ailesi olarak sağlık konusunda bu verileri inceleyerek ülkemizde ve tüm dünyada öğrenciler – gençler arasında büyük bir sorun haline gelen obezite, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam konularına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Erasmus+ Projeleri kapsamında proje oluşturduk.  2019-2021 dönemi için koordinatör okul ve ülke olarak başvurduğumuz, içinde Yunanistan, Romanya ve Portekiz’in de bulunduğu  Eramus + Ka 229 “SCHOOLS ON THE MOVE” “Hareketli Okullar” isimli ve 2019-1-TR01-KA229-073823_1 sözleşme numaralı projemiz ulusal ajansımız tarafından 92 puan alarak  hibe almaya hak kazanmıştır” denildi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir